Bejo Zaden yra viena iš pirmaujančių daržovių sėklų gamybos, ruošimo ir prekybos įmonių pasaulyje. Asortimentą sudaro daugiau kaip tūkstantis hibridų, apimančių 50 daržovių rūšių. Įmonėje dirba daugiau kaip 1700 darbuotojų, o sėklos platinamos daugiau nei 100 šalių. Bejo Zaden šūkis - “Tai bejo kokybė” (angl. “That's bejo quality”).

Bejo Zaden jau daugiau kaip 100 metų dirba sėklų sektoriuje. Tai privataus kapitalo įmonė, nepriklausanti jokiam koncernui. Didžiąją dalį uždirbto pelno įmonė investuoja į naujas technologijas, sėklų perdirbimo įrangą ir naujų veislių bei hibridų selekciją. Įmonė specializuojasi lauko daržininkystėje. Selekcijos stotys įkurtos įvairiose pasaulio vietose, siekiant išvesti ir išbandyti konkretaus regiono sąlygoms pritaikytas veisles. Viena iš stočių, tirianti ir išvedanti naujas veisles, skirtas Baltijos šalių regionui, pritaikytas mūsų klimatui, auginimo sąlygoms ir vartotojų poreikiams, yra įkurta Lenkijoje, netoli Varšuvos. Norime pabrėžti, kad visos Bejo Zaden veislės ir hibridai yra išvesti taikant tradicinius augalų selekcijos metodus. Asortimente nėra jokių genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Įmonė taiko labai aukštus sėklų daigumo, švarumo, dygimo energijos reikalavimus, viršijančius standartinius. Sandėliuose palaikoma reikiama oro temperatūra ir drėgnumas, sėklos pereina daugybę valymo, rūšiavimo, paruošimo, tyrimo procedūrų. Standartinės kategorijos sėklos beicuojamos konkrečiai daržovių rūšiai pritaikytu fungicidų mišiniu, saugančiu sėklas nuo ligų tiek prieš, tiek po sėjos. Ir tik tuomet, kai yra garantuota sėklų kokybė, jos sufasuojamos į hermetiškas pakuotes ir realizuojamos daugiau nei 100 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Pagrindiniai Bejo Zaden sėklų užsakovai – viso pasaulio daržininkystės ūkiai, daržovių perdirbėjai ir prekybininkai. Konkurencija daržininkystėje yra didelė, todėl šiame sektoriuje sėklų ir išaugintos produkcijos kokybė turi būti nepriekaištinga.

Lietuvos ūkininkus kokybiškomis daržovių sėklomis jau keliolika metų aprūpina Bejo Zaden atstovė Lietuvoje – UAB Aista. Ilgametė praktika, daugybė atliktų bandymų bei profesionalių Lietuvos daržininkų patirtis suteikė galimybę iš gausaus Bejo Zaden asortimento atrinkti pačias perspektyviausias veisles ir hibridus, geriausiai augančius Lietuvoje, pritaikytus mūsų klimato sąlygoms, reikalavimams skoniui, išvaizdai, atsparumui ligoms, laikymosi kokybei.

Tačiau ne visada veislė ar hibridas, puikiai augantis ūkininko ūkyje gerai derės ir paprastame darže. Jei augimo sąlygos bus geros, derlius bus puikus pas daugelį augintojų. O išskirtinės hibridų savybės ir pranašumas pasireiškia būtent tada, kai auginimo sąlygos nėra idealios. Daržininkams mėgėjams tinkamiausi hibridai, kurie pasižymi ne tik geru skoniu ar išvaizda, bet yra atsparūs ligoms, nėra lepūs augimo sąlygoms bei nereikalauja specifinių agrotechnikos priemonių.

UAB “Baltic seeds” – įgaliota UAB “Aista” ir Bejo Zaden partnerė, perfasuojanti sėklas į mėgėjams skirtas pakuotes. Esame nedidelė, tačiau inovatyvi įmonė. Dedame visas pastangas, kad augintoją pasiektų pati kokybiškiausia produkcija. Sėklas perfasuojame į hermetišką, barjerinės medžiagos pakuotę, kuri puikiai apsaugo sėklas nuo šviesos, temperatūros ir drėgmės pokyčių. Mums svarbiausia yra sėklų kokybė, todėl sėklas perfasavimui nedideliais kiekiais užsakome prieš pat prekybinį sezoną. Taip mus pasiekia šviežios, paskutinio derliaus daržovių sėklos. Sėklos iš Olandijos vežamos firminėje hermetiškoje pakuotėje didesniais kiekiais, o Lietuvoje perfasuojamos į mažesnius pakelius. Hermetišką sėklų pakuotę sudaranti kombinuota pakavimo medžiaga sukuria barjerą, kuris apsaugo sėklas nuo neigiamo aplinkos poveikio. Hermetiškoje pakuotėje dėl nekintančios drėgmės sėklos neišdžiūsta ir todėl žymiai ilgiau išlaiko daigumą ir dygimo energiją. Jei nepasėjote visų sėklų, tiesiog sandariai užklijuokite sėklų pakelį lipnia juostele ir laikykite vėsioje (5-15 °C), tamsioje vietoje. Mūsų asortimente nėra paskatinto daigumo (angl. „Primed“) sėklų, todėl net ir nepasėjus visų sėklų, jos gerai dygs ir kitais metais. Sėklų fasavimas mažais kiekiais – gana sudėtingas procesas, reikalaujantis ypatingo dėmesio ir kontrolės, kruopštaus planavimo ir veiklos organizavimo. Nuolat tobuliname sėklų fasavimo įrangą, siekdami sumažinti produkcijos gamybos ir administravimo kaštus. Mūsų šūkis - aukščiausia kokybė už konkurencingą, prieinamą kainą. Formuodami asortimentą daržininkams mėgėjams parinkome tas veisles ir hibridus, kurie neturėtų nuvilti nei patyrusių nei pradedančių daržininkų entuziastų. Tačiau net ir labai kokybiškos sėklos ir tinkamos veislės bei hibridai negarantuos gero derliaus bent be minimalios ir tinkamos augalų priežiūros. Linkime gero derliaus!